Grupa uczniów - z klasy 3a i 3b - uczęszczających na zajęcia z języka polskiego mogła wziąć udział w ciekawej inicjatywie pod nazwą „Recenzje dla Literackiej Nagrody dla Wielkopolskich Czytelników". Uczniowie zostali zaproszeni do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Prusa, aby udzielić odpowiedzi, a tym samym wziąć udział w wywiadzie. Odpowiadając na pytania (do mikrofonu!), wybierali najciekawsze książki z zakresu literatury dziecięcej. Dla uczniów w wieku wczesnoszkolnym, dodatkowo obcokrajowców, nie było to łatwe zadanie. Jednak dali radę! Wyboru dokonywali na podstawie przeczytanych fragmentów książek, ich szaty graficznej, wielkość czcionki, ilustracji, a nawet liczby stron. Właśnie tymi kryteriami się kierowali. Dzieci poczuły się bardzo odpowiedzialnie i poważnie podeszły do tematu. Teraz z niecierpliwością czekają, aby poznać pierwszych laureatów Literackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników!

Uczniowie wraz z opiekunem dziękują Pani Joannie i Panu Sebastianowi za zaproszenie i powierzenie takiego zadania!