13 października był ważnym  dniem w naszej szkole. Rozpoczął się od pasowania pierwszoklasistów. Reszta uczniów natomiast pracowała metodą projektu. Nasza SZKOŁA świętowała tego dnia IMIENINY. Dzieci przypomniały sobie hymn szkoły, dokładnie przyjrzały się sztandarowi i poznały jego historię, obejrzały prezentację dotyczącą Patrona - majora Henryka Sucharskiego oraz wystawę prac nagrodzonych w konkursie plastycznym. Ale skoro imieniny, muszą być i prezenty! Uczniowie stworzyli piękne prace poświęcone szkole i patronowi. Pojawiły się portrety Henryka Sucharskiego, projekty tarcz szkolnych, proporce poszczególnych klas, plastyczne odwzorowania sztandaru naszej szkoły, a także rymowanki. Wszystkie one zdobią klasowe gazetki.