W dniu 11 lutego 2015 roku w naszej szkole odbył się XI Turniej Rekreacyjno- Sportowy dla przedszkoli na Jeżycach pod hasłem „Z Pyrkiem bezpiecznie i zdrowo”. Impreza organizowana jest  corocznie od 11 lat. Honorowy patronat sprawuje Rada Osiedla Jeżyce. Szkołę wspomaga także Komisariat Policji na Jeżycach.  Celem imprezy jest integracja dzieci z przedszkoli, rozwijanie nawyków prozdrowotnych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozwijanie uczciwego współzawodnictwa i sportowej rozrywki, a także popularyzacja gier i zabaw.

Drużyny pięciolatków z poszczególnych przedszkoli wzięły udział  w sześciu konkurencjach sportowych. Kibicowali im koledzy i koleżanki z przedszkoli. Każda z grup przygotowała dodatkowo piosenkę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz plakat „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Rada Osiedla i Dyrekcja naszej szkoły sfinansowały atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestniczących przedszkoli. W tym  roku pierwsze miejsce zdobyło Przedszkole Nr 86 „Tęczowy Świat”. Spotkanie uświetnili znamienici goście: Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Jeżyce – p. Krystyna Trojanowicz, aspirant sztabowy Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce – p. Michał Bartkowiak, młodszy aspirant Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce – p. Małgorzata Tamborska, inspektor  Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu – p. Włodzimierz Selerski.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 36 serdecznie dziękuje wszystkim przedszkolakom, ich nauczycielom i zaproszonym gościom za uczestnictwo  w turnieju.