Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Ewelinie Splisgart z klasy 8a WYRÓŻNIENIA w konkursie tłumaczeniowym z języka hiszpańskiego.

Konkurs został zorganizowany przez IX Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu we współpracy z Księgarnią z Bajki.

1

Entuzjaści przygód, wesołej zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu z klasy 1 b rozpoczęli swoją działalność. Grupa przyjęła nazwę " Włóczykije" i pod kierownictwem pani Karoliny Fursewicz w wolnym czasie poznaje najbliższą okolicę. Podczas pierwszej wyprawy dzieci wraz z rodzicami spacerowali wokół jeziora Rusałaka. Drugie spotkanie przybrało formę zabawy w podchody po dzielnicy Jeżyce. Gratulujemy pomysłu i życzymy wielu ciekawych spotkań w przyszłym roku.

Wypoczynek na świeżym powietrzu to świetny sposób na relaks i bliższy kontakt z przyrodą. Korzystając z pięknej pogody klasa 1b wybrała się do parku Sołackiego. Była świetna zabawa na placu zabaw, posiłek na kocu i bieganie boso po trawie.

Jeszcze nie opadły emocje po nocy w szkole, a już klasa 2a i 2b ruszyła w drogę do Brzezna, by cieszyć się urokami gospodarstwa agroturystycznego. Dzieci mogły z bliska zobaczyć jak wygląda hodowla koni. Nie zabrakło też okazji do sportowej rywalizacji. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

We wtorek 13.06 klasa 1b zwiedziła centrum diagnostyczne w Nobel Tower.
Dzieci miały okazję poznać i zobaczyć krok po kroku proces analizy próbek krwi od pobrania do wyniku. Dostały również instrukcje jak zachowywać się podczas poboru krwi. Na koniec spotkania czekały na wszystkich niespodzianki w postaci balonów, składanek origami oraz naczyń laboratoryjnych. To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Agacie Sałacie za zorganizowanie wizyty w laboratorium.

Fotorelacja z wycieczki do Centrum Rozrywki w Kościanie klas 1b i 3b.

There are no images in the gallery.

DZIS TALENTY ODKRYJEMY I ZWYCIĘZCĘ WYBIERZEMY

W piątek 16 czerwca w świetlicy odbył się szkolny festiwal MAM TALENT. Brali w nim uczniowie z klas 1 - 8. W pracach jury wsparła nas pani Daria Sznober z Rady Rodziców. W konkursie wystąpiło 27 uczestników, którzy wykazali się różnorodnymi talentami. Między innymi był to śpiew, gra na instrumentach, taniec, rysowanie, sztuczki magiczne, rozpoznawanie flag i marek samochodowych. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy występu.

I miejsce - Gleb Pelykh 3b

II miejsce - Andrii Kozechko 2a, Daria Deineha 2a